11 července 2014

4. a 5.7.2014 moje cesta BLANSKO - AMSTR


18:37
Tak budeme mít dvojí deníček. Doufám, že se Marťa v Amstru činí, když mi ho vzala :) SPOLU S OBČANKOU!

Za 20 minut mi jede vlak do Brna a potom mě čeká 19 hodin v autobuse kvůli mé demenci. Dnešní den je jeden z nejhorších, jaké jsem zažila. Takový pocit bezmoci a myšlenek "coby kdyby".
1615 Kč a spoustu nervů navíc mě stojí má hloupost. Mám dost velký strach z toho, že mě 1. nepustí ani do busu (ikdyž to slíbili po telefonu) a 2.že pak přijde kontrola. Nechci se zaseknou ani v Německu ani v Nizozemsku na hranicích. Cílová stanice je Amstr a tam taky zítra v 15:20 DOJEDU! Místenka do busu byla poslední a to je znamení, že tam mám prostě dojet. Ale i jen toho jednoho dne je mi KURVA líto.

19:10
Už jedu. Poslouchám Fleetwood Mac - Albatross a je to hodně uklidňující. Pro větší uklidnění jsem si vzala i jednu nabitou skleněnku a snad mě v Praze pomůže k rychlému usnutí a pozdnímu probuzení. Rozhodně nechci být probuzena kontrolorem, ani kdyby byl jako ze sna♥ :D. 


Batoh mám plný jídla, takže ikdyž mě někde budou držet, hlady pravděpodobně trpět nebudu. Doufám, že mák není na seznamu omamných látek, protože ho mám docela dost - (další uspávadlo:). Humor mě zjevně neopouští ani v krizových situacích. 

19:40
Jsem v Brně. Po zaplacení 10,- za WC, abych se převlíkla do cestovního jsem zjistila, že nemám džísku!!! Je ve vlaku! Ani jsem se převlíkla a letěla jsem z5. Vlak tam naštěstí stál, vlezla jsem do něj, projdu jeden vagon a slyším jak se zabouchávají dveře. NÉÉÉÉ! Naštěstí šly otevřít, tak jsem vyskočila ven. Pak jsem u průvodčí zjistila, že nepřijel z BK, ale z Tišnova a že jsem na špatným nástupišti. Tak běžím dál a vlak stál i na dalším nástupišti. :) Měl odjíždět až ve 20:02, takže CAJK. Ten byl z BK a bunda tam byla. 
Dalších 10,- už jsem utrácet nechtěla (když už jsem projebala asi 1600 :D), tak se převleču až v Praze. 

20:27
Jedu do Prahy. Máme půl hodiny zpoždění. Právě nás stevardka uklidňuje, že vše zvládneme :D Za jízdy se dost blbě píše. Je tu wifi a zásuvky :). Nechtěla po mně ani ISIC ani občanku ani pas. Místa na nohy je HAFO. Snad bude bus do AMS stejný. 

22:56 PRAHA FLORENC
Čekám na bus. I Student agency mývá zpoždění. 18 minut. Skleněnku jsem využila. Převlíkla si ponožky, vyčistila obličej a ruce. Chce se mi spát. Cesta docela utekla. I bus byl DOCELA příjemný. Jsem nervózní. Dívala jsem se na dokument o USA a film, co natočil Matěj v NYC. Přečetla HN a docela se uklidnila. Jdu se postavit do řady na bus. Modleme se.

23:18 
Jedu do Amstru!!! Prý by to mělo být OK a nemusím se vůbec bát :)

0:11
Někdo už je 20 minut zavřený na WC. Nemůžu se jít převlíct!!!

Čaj od SA nic moc, ale horká čokoláda dobrá! Tohle píšu totál potmě.

1:31 BENZINKA NEVIM KDE
Prší a je tu McD. Dala bych si něco, ale nedám :D. Snažím se spát, ale moc to nejde. Už jsem hodně unavená. Chčije ... a všichni tu kouří :-!

2:02 HRANICE
Zrovna mě!!! Staví nás asi celníci nebo kdo a kontrolují doklady. Ale ne všem. A po mně ho chtějí. Tomu říkám smůla. Ale pán byl docela milý, mně se povedlo to docela vysvětlim a zatím čekám. Vzal si můj řidčák ........... → DOPADLO TO ÚPLNĚ OK. :)


7:34 BENZINKA U FRANKFURTU
Máme 15 minut. Dělám venku rozcvičku :D Zajímalo by mě, jak moc svým vzhledem děsím okolí :D. Ve Fr. vytoupila spousta lidí, teď mám pro sebe dvojsedačku. Celkově se mi zatím jede dobře. Docela jsem spala - cca 5 hodin s pauzama, ale jsem stále unavená. Snad ještě usnu. Dochází mi voda a na benzince stála minimálně 2€ 0,5l, tak počkám až dojde úplně a voda se pro mě stane velmi vzácným statkem :D :D Máme docela zpoždění :( asi 45 minut.
Blažený výraz s vědomím, že za chvíli budu v Amstru. 

9:30 SMĚR KÖLN
Zdá se mi, že ten čas doccela utíká. Wifi tu nejede :(, tak koukám na Přátele. Už jsem snídala a zkusím ještě usnout. Kolem cesty je HAFO MOC GRAFFITI. Úplně koukám, skoro jako legály kolem dálnice :D Jinak je to okolí dost nudný - ZLATÝ VLAK!

11:45 HOLANDSKO!!!
Autobus už je, aspoň v mé části, poloprázdný a blížíme se do cíle. Zpoždění jsme zatím stáhli na 25 min. CHČÍ :(
Sežrala jsem všechny oříšky v čokoládě na posezení a to jsem nebyla v coffeeshopu. Tak ještě cca 4 hodiny a budu tam. Okolí dálnice v NL se mi zdá trochu zajímavější, ale jak kde ... kouknu co nabízí za filmy a možná se kouknu na nějakou americkou blbost.
Chleba k snídani je totál na kaši :( Jo a nečekaně prodávají vodu i v SA a to za 12,-. Jen jsem se asi potřebovala víc probrat.

14:47 POLE LÁNY
Tak to vyhrál Velký Gatsby, ale tak trochu mě to uspávalo, tak jsem si ještě schrupla. Teď jsem skoro dojedla makovku a kouset drti chutí připomínající chleba s arašídovým máslem ♥. 

Upřímně se zde přiznávám, že mě TROCHU zklamala ta pětice, co už trajdá po Ams., protože se jim nechce "jít úplně někam do prdele, ještě jsou úplně na druhé straně a ještě chčije". Nejsou ani schopní mi na netu najít spojení. Nejvíce me pobavila SMS od Domka, ať se podívám do JŘ 
.. no mě se moc chtělo táhnout 20h busem :D Asi už jsou pěkně zhulení a vyzevlení... Klukům to může být fuk, ale Marťa zjevně nepřiznává ani část svojí viny na mojí zoufalé situaci :D A každopádně já jsem takový blbec dobrák, že bych tam jela pro každého z nich. Po naplánování celýho výletu už by tohle byla maličkost :D No, takže pak pojedu na hlavák a tam už prý počkaj a zhulíme se. Tak to mi asi udělá radost :-)

15:00 
Nejsem si jistá, ale možná už jsme na předmětí

15:04 
Tak ne, Utrecht.


15:28 
Vidím slunce, modrou oblohu vlevo a šedivou vpravo. Už mám čočky a kraťasy - READY FOR TRIPPIN' ... néééé jedem vpravo do té šedi >:o. Tak snad to zleva přijde. Mně se ani nechce spát :) Pojedu až do noci. A potom ještě 2 dny :)

Možná začnu cestovat autobusem.

Ze zastávky autobusu nakonec jela jen jediná tramvaj, takže ani já jsem se nemohla splést. Cesta "z té prdele" trvala celých 11 minut a sama jsem ji zvládla :D ... ale ten princip :-/. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat

© LZ. Používá technologii služby Blogger.

Oblíbené