18 listopadu 2015

Prosluněné továrny


V Aalborgu se na plno projevila moje fascinace továrnami, průmyslovými objekty, špinavými místy a opuštěnými budovami, líbí se mi ta tajemná atmosféra. Všimla jsem si toho u sebe už dřív (třeba se mi v Blansku líbí budova Salmova mlýna, s Marťou jsme tím byly ohromený už jako malý holky nebo při mé návštěvě Ostravy, kde se mi nejvíc líbilo právě ve Vítkovicích) a tady v Aalborgu je takových míst hodně a jsou viditelný na první pohled. Jsou sice vždy oplocené, ale ne vždy jsou ploty uzamčené.
Nejdříve bych čtenáře ráda umístila do mapy. :D
Červený puntík je místo, kde bydlíme.
Zelená je škola - pro poměr mi to do školy trvá 5 minut na kole a je to asi 2 km daleko.
Oranžově je označeno místo, kde jsem byla minulou neděli (8.11.)
Růžový puntík je opuštěný vysklený sklad. (8.11.)
Žlutá je továrna na akvavit a modře je největší továrna Hedegaard - obojí jsem navštívila tuto neděli (16.11.)
Fialová šipka naznačuje cíl mojí další cesty.
Centrum města je zhruba v okolí nápisu Aalborg v mapě. Cesta tam mi trvá asi 15 minut - je to z kopce.

8.11.
Myslim, že to nepotřebuje komentář. Bohužel jsem nebyla schopná najít co se v těch továrnách vyrábí a ani co se stalo v tom opuštěným skladě, ale tam musela bouchnout bomba (jo jasne, musím to udělat dramatický a přesně vim jak to vypadá, když někde bouchne bomba že.. :D), protože všechna okna tam byla vysklená.
tahle fotka je ještě ze srpna :D šipka zhruba ukazuje na oranžově označené místo z mapy. Vysklený sklad je jen kousek za mnou.
Víte někdo na co jsou tyhle nádrže?


Cesta ke skladu

Výhled z okna z 2. patra

DON'T FALL in love.


16.11.
Jižní promenáda


Továrna na akvavit - typický severský likér, podle popisu si myslím, že to bude buď jako Becherovka nebo jako Jäger, ale co já o tom vím?

Pohled z jižního břehu na sever.

Zatím jsem viděla jen 2 mosty tady v Aalborgu, z toho jeden je železniční. Tohle je focené už ze severní části Aalborgu, které se říká Norresundby, tam chodím plavat. 

Tahle továrna Hadegaard (modře na mapě)  se podle google překladače zabývá zpracováním masa  a výrobou krmiv pro hospodářská zvířata.Brána uzamčená, takže jsem ji aspoň objela kolem dokola.


Jsem divná nebo je tak fakt pastva pro oči? 
Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat

© LZ. Používá technologii služby Blogger.

Oblíbené