28 května 2015

26.5. PLZEŇ (9,41)


9:16 Vlak
Po hlubokém přemýšlení nad předpovědí počasí jsem se rozhodla, a teď sedím v EC na Mnichov. V Praze to počasí vypadalo podobně, tak jsem si říkala, že budu raději zmokat v Plzni. Ale nemělo by pršet moc, tak kdyžtak to jistí kávička nebo výstavy.
A je tu zásuvka!!!

10:26 Rokycany
Žádné zpoždění, vypadá to, že neprší. A ani to nevypadá, že by mě chtěli přesazovat do autobusu, jako v létě. Sláva.

10:32 Rokycany
Jaj. Jsem to zakřikla :D doufám, že jen to zpoždění a ne i déšť. Už jedem. Za 20 minut jsem tam! :)

10:46
Myslim, že zmoknu :( snad jen trochu. Jdem na to!

Mlýnská strouha
Pivovar11:46 Náměstí Republiky
Sedím u super fontány. Ty fontány jsou úchvatný!!! Neprší, je zima. Peťa měla pravdu. Byla jsem v pivovaru, ale ne moc daleko v areálu, protože bych musela jít na prohlídku, a to se mi nechtělo :D. Plzeň je prostě fakt skvělá. Přemýšlím ale, že dneska vynechám vyhlídku ze sv. Bartoloměje. Co nového tam uvidím? Navíc v tomto počasí :D Teď půjdu do Fresh Air Gallery, jsem zvědavá, pak na synagogy a potom možná na tu výstavu.12:38 U kostela
Našla jsem Fresh Air gallery, bylo tam nějaký psycho trochu :D Potom jsem se jen tak procházela zase směrem do centra a uviděla jsem pěkný věžičky, který ale patří k takovýmu nic moc kostelu :D Nevadí. Teď jsem doobědvala a půjdu na synagogy. Je to zase rychlo-výlet! Ale stejně musím v Praze ještě balit a uklízet, tak je to dobře, že se ASI vrátím brzy. Potřebuju WC a chci kávu.13:44 Náměstí Republiky
Teď jsem u jiné fontány :D. Taky je boží. Už mi zbývá jen Spejbl a Hurvínek a můžu jet do Prahy. Takže 15:08 jedu.
Velká synagoga super.Čekala jsem podle vzhledu, že to uvnitř bude lepší, ale ten vnějšek to zachraňuje. Málem jsem za její návštěvu zaplatila slunečními brýlemi, který spadly pod lavici, ale při odchodu jsem si na ně vzpomněla.
Zatím nepršelo a myslím, že ani nebude.
Okolo divadla je to teď pěkně opravený, pamatuju si, že při mojí letní návštěvě to bylo staveniště, teď je tam hezký záhonek a terasa.
Zrovna nevypadají na 9 km že


14:30 Caffé Muzeum
Nemohla jsem najít Spejbla s Hurvínkem, ale pak jsem je objevila :D Jsou super :) Bronzoví a roztomilí. Pak jsem si koupila zmrzku a prošla si celé Křižíkovy sady. Nakonec jsem "našla" Západočeské muzeum, kde je i kavárna. To mi přijde fajn, takže čekám na cappuccino. Je to zde hezký, starý. A snad bude i cappuccino dobré. Pak už půjdu na vlak. V 5 budu doma!


Jaj. jsou tu drbny :D nejdřív se bavily o nějaké ženské, co asi podvádí svého muže a teď o nákupech v Penny s kupónama :D Jinak je tu totální klid. Sem bych chodila, kdybych tu bydlela. Možná bych tu chtěla bydlet. Plzeň je prostě boží.

Muzeum
15:44 Vlak
BOŽE! Puberťáci ve vagónu >:o To je děs.
Jen tak z nostalgie jsem si pak ještě skočila nakoupit do Tesca, málem jsem kvůli tomu nestihla vlak :D klasika. Za hodinu jsem v Praze.

15:53
Pecka! Děcka jsou fuč. Klídek, ale mobil mi umírá.

16:00
Náhle mi umřel mobil :( HA! Vedle ve vagónu jsou zásuvky. AHA :D Jdu tam!

16:35 Praha - Smíchov
Cesta zpět utekla superrychle. Upravila jsem pár fotek do článku, tak budou asi hezčí, než ty, co už tady jsou, ale to počasí jim myslim moc nepomohlo :D A teď balit a uklízet.
Tak zase někdy! Snad brzy. 

Related Articles

0 komentářů:

Okomentovat

© LZ. Používá technologii služby Blogger.

Oblíbené